Microdermabrazyon uygulaması ile cilt gençleştirme

Mikrodermabrazyon, mekanik bir şekilde cildin üst yüzeyindeki ölü kısmın soyulması işlemidir. Bu işlemde mikro düzeyde bir soyulma sağlanır ve derinin alt katmanlarına dokunulmadan yüzeydeki tüm problemler çözümlenmeye çalışılır.

Mikrodermabrazyon işlemi nasıl yapılır?

Mikrodermabrazyon işlemi, özel cihazı ve cihazın uygulama başlığı ile yapılır. Cihazın özel başlığı hem mekanik mikrokristalleri basınçlı bir şekilde püskürtme ve hem de püskürtme etkisi ile pullanarak dökülen ölü deriyi uygulama alanından çekme ve süpürme özelliğine sahiptir. Başlık cilde temas ettirilerek tüm işlem alanına uygulama yapılır.

Bu tedavide cihaz başlığından basınçlı bir şekilde püskürtülen mekanik kristaller cildi, deri altına hasar bırakmadan soyar. Cilt üzerinde duran ve sağlıksız görüntü veren ölü deriyi soyar. Soyma işlemi yapılırken artık deriye bağımlı olmayan ölü kısım cilt üzerinden cihazın vakumu ile alınır. Bu şekilde hem sağlıklı ve temiz deri ortaya çıkar hem de işlem esnasındaki çift etki ile elastin, kollajen yapımı uyarılarak deri altında bulunan kollajen, elastin ağı kuvvetlendirilir. Bu şekilde cilt problemleri çözümlenirken gençlik görüntüsü de desteklenmiş olur.

Mikrodermabrazyonun  etkinlik alanları işlevi nelerdir?

Bu tedavinin etkinlik alanları şu başlıklarda toplanabilir;

  •  İnce ve derin olmayan çizgilerin giderilmesine,
  • Cilt lekelerinin yok edilmesine,
  • Yüzeysel izlerin yok edilmesine,
  • Siyah nokta ve gözeneklere doluşan kirlerin ve ölü hücrelerin giderilmesine yardımcı olur.

 

Mikrodermabrazyon uygulaması sonrasında iz kalır mı?

Bu tedavi sadece cildin üst yüzeyinde epidermis sınırları içinde uygulanmaktadır. Bu nedenle de ciltte herhangi bir iz ve kalıcı hasar oluşmaz. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için tedavi, risk taşımayan hastalarda uygulanır ve seans sonrasında da cilt üzerine özel yatıştırıcı ve koruyucu kremler sürülür.  Bu kremler arasında güneşten koruyucu kremler de vardır. Bunlara ek olarak tedaviden hemen sonra cilt üzerinde soğuk uygulaması da yapılır ve kızarıklıklar hafifletilmiş olur.

 

Tedaviden sonra nelere dikkat edilmelidir?

Sonlanan seanslardan sonraki 1 gün boyunca çok sıcak su ile uygulama alanını yıkamamak, kimyasal ve tahriş edici ürünler kullanmamak önemlidir. Buna ek olarak güneşten koruma özellikli kremler sürekli olarak kullanılmalıdır. Ortaya çıkan taze cilt savunmasızdır ve yıkıcı dış etkilerden çabuk etkilenir. Bu nedenle tedavinin başarılı olması için hem cildin iyi korunması hem de temiz tutulması gerekir.

 

Mikrodermabrazyon ile cilt gençleştirme tedavisi kimlere uygulanır?

Söz konusu tedavinin uygulanabilmesi için, tedavi görecek olan hastanın sağlık ve hormonal durumunun normal değerlerde olması gerekir. Buna ek olarak hastanın aktif aknesi olmaması, hamile olmaması, ergenlik süresini atlatmış olması gerekir.

 

Tedavi sonuçları kalıcı mıdır?

Tedavi sonuçları uzun bir süre kalıcılık gösterir. Fakat uzun yıllar kalıcı olması zordur. Tedavi ile elde edilen estetik sonuçların kalıcı olması için cilt bakımının günlük ve profesyonel olarak düzenli yapılması, söz konusu tedavinin de uzun uygulama aralıklarına bağlanarak tekrarlanması gereklidir.

 

Microdermabrazyon cihazını tanıyalım

Cildi mucizevi bir şekilde yenilemek için tasarlanmış bir el cihazıdır. Güçlü vakum özelliği sayesinde birkaç dakikalık uygulama ile  cildin canlanmasını ve güzel görünüme kavuşmasını sağlar. Cilt yapısının elastikiyetini düzeltir, kırışıklıkları ve yaşlılıktan dolayı oluşan lekelerin giderilmesine yarar.

 

Microdermabrazyon cihazının yararları nelerdir?

Ultra güçlü elmas peeling mikrodermabrazi da denilen bu alet, anahatları ile şu işlevleri yapar:

Cildin yapısını ve elastikiyetini düzeltir,

Yaşlılıktan dolayı oluşan lekeleri, akne izlerini ve pürüzleri giderir,

İnce çizgi ve kırışıklıkları giderir,

Ölü cilt hücrelerini temizler,

Cildin daha canlı ve genç görünmesine yardımcı olur.

 

Sihirli bir cilt bakımı

Mikrodermabrazi ciltteki akne, yara izleri, ince çizgi ve kırışıklılar, pürüzler gibi çeşitli sorunlar için en uygun çözümü sağlar. Ayrıca sigaranın zararları ve güneşte fazla kalınması gibi ciltte oluşmuş olumsuz etkenlere karşı kullanılabilir. Sağlıksız ve gevşek görünen cildin tekrar canlanmasını sağlar.

resim2 

Yüzün tamamı için 3 elmas başlığı bulunur.

Yüzün ön kısmı, burun, çene, boyun, eller ve göz çevresi için 3 ayrı elmas başlığı mevcuttur. Silk’n ReVit yüzünüzün tamamı için uygundur. Cihazınız standart olarak 3 elmas başlığı ile birlikte teslim edilmektedir. Bu başlıklar; Ince, hassas ve kaba ayarlı elmas başlıklarıdır. Her elmas başlığı, yüzün çeşitli bölgelerinde kullanılmak üzere özel olarak üretilmiştir. Önce hassas başlık kullanılır. Eğer daha yoğun peeling uygulamak gerekirse kaba ayar başlığı seçilebilir. İnce ayar başlığı ise göz ve burun çevresi için daha uygundur.

 

resim5

 

Cihazın iki ayrı vakum ayarı vardır

Microdermabrazyon cihazı iki ayrı vakum ayarında kullanılabilir. Bu vakum ayarları; düşük ve yüksek ayarlardır.  Eğer uygulanacak cilt çok ince ve hassas ise, cihazın düşük ayarda çalıştırılması tavsiye edilmektedir. Eğer cilt kalın ise daha sonra cihazı yüksek ayarda çalıştırmak gerekir. İlk defa kullanılan mikrodermabrazyon cihazının hassas başlığı düşük vakum ayarı ile kullanmak gerekir.

 

resim6

 

 

Seanslar ne kadar sürmelidir?

En iyi neticeleri elde etmek için 5 – 10 dakikalık seanslar şeklinde uygulama tavsiye edilir. Seansların 3 veya 4 günde bir tekrarlanmasında fayda vardır. Seansların süre ve zaman aralıkları cildin ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

 

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir Yorum Bırakın