Kavitasyon nedir ve nasıl uygulanır?

Kavitasyon, bir bölgesel zayıflama yöntemidir. Yağ hücrelerinin erimesini sağlayarak vücudu zayıflatan kavitasyon uygulaması risksiz bir uygulamadır.

Kavitasyon uygulamasına vücuda düşük düzeyde ultrason dalgaları verilmektedir. Öncelikle uygulama yapılacak olan bölgeye jel sürülmektedir. Hafif düzeydeki ısı ve titreşim dalgaları sayesinde yağ tabakaları kaybolmaya başlamaktadır. Herhangi bir zararı olmayan bu yöntem ile kişinin kas ve sinir sistemi zarar görmez. Kavitasyon ile eriyen yağlar sıvıya dönüşmekte ve dolaşım sistemi tarafından kullanılmaktadır.

Yan etkisi olmayan kavitasyon uygulamasında bazı belirtilerle karşılaşmak çok nadir olarak görülmektedir. Bu belirtiler susuzluk, kızarıklık, mide bulantısı gibi sonuçlardır.

Şeker hastalarına ve kalp pili kullananlara kavitasyon uygulaması yapılamaz. Ayrıca vücudunda platin olan ve uygulamayı almadan kısa bir süre önce ameliyat olanlar için de sakıncalıdır.

Kavitasyon uygulaması profesyonel merkezlerde uygulandığı takdirde uzun vadede başarılı sonuçlar elde etmektedir. Genellikle vücudun en çok yağ bulunan bacak, bel, göbek ve karın bölgelerine uygulanmaktadır.  Kişiden kişiye değişiklik gösteren zayıflama süresinin farklı olmasında, uygulama yapılacak bölge, kişinin yaşı, kişinin doku yapısı önemli faktörlerdir.

Kavitasyon uygulaması tek bir bölge için ortalama yarım saat sürmektedir. Tek seansta etkili sonuç alınamayan kavitasyon uygulaması, ortalama 5-10 seans sürebilmektedir.

 

Kavitasyon ile zayıflama

Kavitasyon nedir sorusunun cevabı kısaca; kavitasyon ile zayıflama; herhangi bir ağrı, sızı olmadan vücuttaki yağ hücrelerini eritmektedir. Yağ eritme işlemi, vücuda ultrasonik ses dalgası verilerek gerçekleştirilmektedir. Uygulanan ultrason dalgaları oldukça düşüktür. Bu işlem sonrası vücuttaki yağ, lenf kanalları ile dışarıya atılmaktadır.

 

 

 

Kavitasyon uygulaması 

Kavitasyon uygulamalarında ilk seansta gözle görülür şekilde 1-12 cm arasında incelme görülmesi söz konusudur. Tabi bu kişiden kişiye de değişkenlik göstermektedir. Kavitasyon uygulamasından daha başarılı sonuçlar elde etmek için bu tedavi süresince beslenmeye de dikkat etmek oldukça önemlidir. Bunun için bir uzman desteği almakta fayda vardır. Maksimum 1 saat süren kavitasyon uygulamasında herhangi bir acı veya ağrı söz konusu değildir.

 

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir Yorum Bırakın